Poseł PiS Marek Suski skomentował w TVP Info informacje prasowe o powrocie do polskiej polityki Donalda Tuska. Zgodnie z nimi były premier miałby wystartować w ewentualnych wyborach uzupełniających do Senatu po wyborze Lidii Staroń na Rzecznika Praw Obywatelskich. Po ich wygraniu miałby zostać marszałkiem Senatu. Wówczas jako trzecia osoba w państwie mógłby ratować  Platformę Obywatelską, która coraz gorzej wypada w sondażach.

Według polityka PiS pomysł ten nie jest niedorzeczny i świadczy o panice w partii Borysa Budki.

– Widzimy błagania Platformy Obywatelskiej, która dzisiaj tonie i która w Tusku widzi tego, który na białym leopardzie… przepraszam na białym koniu wróci ratować. Leopardzie, bo taki pancerny człowiek Platformy, ale to oczywiście mówię żartem, bo mówi się o białym koniu – stwierdził Suski, nawiązując do nazwy  niemieckiego czołgu.

Poseł partii Jarosława Kaczyńskiego uważa, że obecność Tuska w krajowej polityce mogłaby jeszcze bardziej zaszkodzić PO.

– Donald Tusk z tymi wszystkimi kłopotami: z Nowakiem, z Amber Gold, z tymi łapówkami, które gdzieś tam wykopano, chyba nie jest najlepszym liderem Platformy. Nie wiem, czy on w ogóle chce, bo te fuchy, które tam ma, są dużo lepiej płatne niż bycie senatorem w Polsce – oświadczył Suski.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę