Suski o „ściekach Platformy”: „Zdychają już nawet szczury!”

Szef Gabinetu Premiera RP Marek Suski nadal komentuje awarię oczyszczalni ścieków w Warszawie. Polityka PiS nie zraziła do zabierania głosu w tej sprawie krytyka, z jaką spotkał się po tym, jak porównał zepsucie się kolektorów ściekowych w stolicy do katastrofy w Czarnobylu.

   

„Wraz z wojskiem musimy budować instalację, która odbierze ścieki Platformy. Władze Warszawy dalej mówią, że nic się nie stało. A zdychają już nawet szczury”, napisał Suski w poniedziałek na Twitterze.

Minister rządu Morawieckiego nawiązał w ten sposób do zaangażowania przez rząd wojska, które pracuje nad budową mostu pontonowego, na którym umieszczona zostanie rura zastępcza przeznaczona do transportowania ścieków do oczyszczalni „Czajka”.

   

Ratowanie sytuacji w Warszawie odbywa się w atmosferze oskarżeń o tę sytuację ze strony władz centralnych wobec samorządowych. Przedstawiciele PiS zarzucają politycznym oponentom, że awaria i zanieczyszczenie Wisły ściekami jest skutkiem wieloletniego nieudolnego zarządzania stolicą przez polityków Platformy Obywatelskiej – najpierw przez 12 lat przez Hannę Gronkiewicz-Waltz, a od zeszłego roku przez Rafała Trzaskowskiego.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

OBSERWUJ ShareInfo.pl na Google News