Wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego PiS Marek Suski skomentował we wtorek w Polskim Radiu 24 protesty, jakie miały miejsce podczas wizyty Andrzeja Dudy w Lęborku. W trakcie wyborczego spotkania ze swoimi sympatykami prezydent został wygwizdany przez zwolenników opozycji, którzy skandowali również hasło „Mamy dość”. Zdaniem Suskiego identycznie zachowywały się bojówki hitlerowskie w III Rzeszy.

– Podobne rzeczy działy się w III Rzeszy, gdy bojówki atakowały opozycję. Później narodził się z tego faszyzm – skomentował polityk partii rządzącej antyprezydenckie protesty – To przypomina tamte metody – stwierdził.

Według Suskiego wygwizdanie Dudy nie miało nic wspólnego z demokracją.– Powinna być dyskusja, nawet gorący spór, ale programowy, a nie tego typu zachowanie. Chamstwo, ataki, napady, fizyczna przemoc, obraźliwe słowa. To wszystko nie mieści się w demokratycznych zasadach – powiedział poseł PiS.

Zdaniem parlamentarzysty wrogie zachowania wobec prezydenta biorą się stąd, że „poparcie dla PO maleje”. – W sytuacji, gdy nie widzą szans na zwycięstwo uczciwymi metodami, zaczynają zachowywać się w skandaliczny sposób – oświadczył Suski w Polskim Radiu 24.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę