Suski: PiS w odróżnieniu od PO nie namawia do strzelania

Fot.Facebook.com/pis.radom

– Jeżeli ktoś, zamiast bronić interesu ojczyzny, na tę ojczyznę donosi, to jest to targowica – powiedział w programie „Newsroom” Wirtualnej Polski poseł Marek Suski z PiS.

REKLAMA

Według polityka słowo „targowica” jest usprawiedliwione w ocenie opozycji, która wspiera i inicjuje działania Unii Europejskiej przeciwko rządom PiS.

– To jest po prostu stwierdzenie faktu. Nie może być kompromisu z ludźmi, którzy atakują naszą suwerenność, donoszą na nas, szkodzą, atakują polskiego żołnierza, wyzywając go, opluwając, nazywając esesmanem. Tego rodzaju zachowania są naganne. To są zachowania przestępcze i trzeba to nazwać po imieniu – stwierdził.

REKLAMA

Suski zaatakował również Platformę Obywatelską, która – jego zdaniem – chce doprowadzić do ostrego konfliktu społecznego.

– My nie namawiamy do strzelania, do obdzierania ze skóry Jarosława Kaczyńskiego – oświadczył poseł partii rządzącej. – To nie nasz członek zamordował członka Platformy w biurze, tylko członek Platformy w Łodzi zamordował naszego kolegę – powiedział Suski, przypominając zabicie przez Ryszarda Cybę w październiku 2010 roku Marka Rosiaka, który był pracownikiem biura poselskiego PiS w Łodzi i asystentem europosła tej partii Janusza Wojciechowskiego.

Udostępnij: