Suski: Platforma współpracuje z Niemcami w atakowaniu Polski

Marek Suski z PiS w programie „Woronicza 17” w TVP Info oskarżył przedstawiciela Platformy Obywatelskiej posła Marcina Kierwińskiego o to, że jego formacja szkodzi Polsce na arenie międzynarodowej. Według Suskiego partia Borysa Budki wraz z Niemcami chce karać Polskę za politykę prowadzoną przez rząd PiS.

   

Suski, odnosząc się do ostatniej wypowiedzi wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego Katariny Barley o konieczności „finansowego zagłodzenia Polski i Węgier” za nieprzestrzeganie przez te kraje praworządności, oświadczył, że winna tym atakom jest PO.

– To jest też z waszej działalności, donoszenia na Polskę, mówienia nieprawdy, fake newsów, opowiadania o tym, że w Polsce jest gorzej niż w Aleppo, czy że w Polsce ludzie siedzą w więzieniach za noszenie kwiatów po ulicach – atakował Kierwińskiego polityk partii rządzącej.

   

Poseł PiS podkreślił, że to eurodeputowani Platformy krytykowali w Parlamencie Europejskim sposób rządzenia krajem przez formację Jarosława Kaczyńskiego i postulowali nakładanie sankcji prawnych na Polskę.

– Jeżeli tutaj Platforma z Niemcami tak ściśle współpracuje i później niemiecka polityk mówi o „zagładzaniu” Polski, to jest to też wasza wina – oświadczył Suski. –  Niech pan przeprosi za to, co robicie Polsce, bo to jest wynik waszej działalności – zwrócił się do Kierwińskiego. – To wy mówicie, że trzeba Polskę karać i odbierać fundusze – oświadczył.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News