Suski pozwał w trybie wyborczym Kukiza! Poszło o… chiński telefon!

Szef gabinetu politycznego premiera Mateusza Morawieckiego Marek Suski pozwał w trybie wyborczym jednego z liderów PSL-KP Pawła Kukiza. Sprawa dotyczy chińskiego telefonu.

W wyemitowanym w ostatnią niedzielę programie „Kawa na Ławę” w TVN24 przewodniczący Kukiz’15 opowiedział historię związaną z Suskim. Jak wspominał Kukiz, Suski, będąc wiceszefem sejmowej komisji służb specjalnych, przyszedł pewnego razu na jej posiedzenie poświęcone cybernetyce z nowym telefonem Huawei.

Czytaj także:  Ziemkiewicz: Kaczyński oszalał

Gdy Kukiz spytał polityka PiS, skąd go ma, ten odparł, że „od delegacji chińskiej”. – Jeżeli takie jest bezpieczeństwo państwa i mamy takiego pana Suskiego, no to dajcie spokój – powiedział w TVN24 Kukiz, pośrednio odnosząc się do tego, że chiński koncern Huawei był kilka miesięcy temu oskarżany o stosowanie w swoim sprzęcie oprogramowania szpiegowskiego.

Czytaj także:  Brudziński o konflikcie w Zjednoczonej Prawicy: Będą dymisje, a być może i wybory

W środę Suski został spytany o tę wypowiedź w programie „Onet Opinie. Przedwyborczy Q&A” przez dziennikarza portalu. Zaprzeczył, że dostał telefon od chińskiej delegacji i ogłosił, że złożył w tej sprawie pozew w trybie wyborczym przeciwko liderowi Kukiz’15.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.