Suski: To skandal, że ktoś taki jak Nitras jest posłem

– W Sejmie w tej chwili są cztery wnioski z prokuratury w sprawie naruszeń nietykalności cielesnej przez pana posła Nitrasa. Pamiętam taką skrajną sprawę związaną z posłem Nitrasem, chodzi o kopnięcie pani poseł Arent. To skandal, damski bokser po prostu – powiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl Marek Suski, poseł PiS.

   

Prokuratura Okręgowa w Warszawie zamierza postawiać Nitrasowi zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej. Chodzi między innymi o zdarzenie, które miało miejsce 27 października 2020 roku na sali posiedzeń Sejmu. Wówczas Nitras popchnął posła PiS Wiesława Krajewskiego.

   

 

W związku z tym i innymi incydentami do Marszałek Sejmu został skierowany wniosek o uchylenie immunitetu posłowi KO.

Sławomir Nitras twierdzi, że nie popełnił żadnego przestępstwa i jest szykanowany z powodów politycznych. Zupełnie inne zdanie mają politycy partii rządzącej, w tym Marek Suski.

– To jest w ogóle skandal, że tacy ludzie są posłami. Nie może być tak, że to, iż jest się w opozycji, usprawiedliwia zachowania, które nie mieszczą się w kategorii zachowań ludzi cywilizowanych. Zatem jak najbardziej taki wniosek jest uzasadniony i sądzę, że komisja regulaminowa będzie rekomendować wyciągnięcie surowych konsekwencji wobec posła, czyli pozwoli na badanie tej sprawy już poza Sejmem – oświadczył Suski.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News