Fot. Facebook.com/mwsuski

Poseł PiS Marek Suski oświadczył w TVP1, że nie podstaw do odwołania marszałek Sejmu Elżbiety Witek z pełnionej funkcji. Jego zdaniem politycy opozycji, którzy się tego domagają, są „niedouczeni”, a wobec Witek prowadzona jest nagonka.

Polityk partii rządzącej został spytany o to, czy PiS-owi uda się w głosowaniu utrzymać Witek na stanowisku. – Mam nadzieję, że są posłowie spoza większości rządowej, którzy nie będą uczestniczyć w tej nagonce na panią marszałek –  bo to jest nagonka – wyraził nadzieję Suski.

Parlamentarzysta stwierdził również, że Witek, doprowadzając do reasumpcji przegranego przez PiS wniosku opozycji o odroczenie obrad Sejmu, nie złamała prawa.

– Wszyscy doskonale wiedzą, że pani marszałek postąpiła zgodnie z regulaminem Sejmu, zachowując wszelkie wymogi. Nie ma żadnych podstaw do jej odwołania – oświadczył.

Zdaniem Suskiego opozycja, która domaga się usunięcia Witek, jest „niedouczona”.

– Składanie do prokuratury donosów na panią marszałek przez opozycję wskazuje, że oni są albo kompletnie niedouczeni – bo można przepuszczać, że jeśli ktoś nie potrafi przeczytać regulaminu  ze zrozumieniem, to jest niedouczony – albo jest to przejaw takiego zagrania politycznego dla swojego elektoratu – powiedział Suski w telewizji publicznej.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę