Fot. Facebook.com/mwsuski

Marek Suski w poniedziałek w programie Michała Rachonia #Jedziemy w TVP Info skomentował powrót do polskiej polityki Donalda Tuska i przejęcie przez niego władzy w Platformie Obywatelskiej.

Polityk PiS oskarżył PO, że jest partią, która realizuje interesy Niemiec w Polsce. – PO jest pewnego rodzaju prywatnym folwarkiem Angeli Merkel – stwierdził. – Powrócił ulubiony karbowy, rozgonił towarzystwo, sam zajął miejsce przewodniczącego – mówił o Tusku polityk partii Jarosława Kaczyńskiego.

Suski zauważył, że „polskie społeczeństwo nie chce podporządkowania Polski” Niemcom. A do tego właśnie dąży Tusk i jego partia.

– Pamiętamy zabory, pamiętamy okupację. Jeszcze żyją ludzie, którzy walczyli o wolną Polskę i oni opowiadają jak wyglądała Polska pod butem niemieckim, że po prostu tego nie chcą. Widzą, że Tusk jest takim germanofilem, który bardziej chyba kocha Niemcy niż Polskę i boją się, że zwyczaje i prawa byłyby nam narzucone. Mielibyśmy pewnie ogromną kwotę uchodźców do przyjęcia. Polska by się pogrążyła w wojnie ideologicznej – oświadczył poseł PiS.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę