Po długich tygodniach suszy i braku opadów nad naszym krajem, nadchodzi zdecydowanie intensywniejszy w deszcze okres. W najbliższych dniach uważać muszą mieszkańcy dziesięciu województw.

Dziś rano Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia łącznie dla dziesięciu województw. Najnowsze prognozy pogody sugerują, że największe opady deszcze przewiduje się dla centralnej i południowej części naszego kraju, ale w najbliższych dniach opady pojawią się tak naprawdę nad wszystkimi terenami Polski.

Ostrzeżenia wydano dla województw dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego (oprócz powiatu gorlickiego), wielkopolskiego, łódzkiego, mazowieckiego i lubelskiego oraz północnej części województwa podkarpackiego.

IMGW informuje, że wraz z opublikowaniem alertów pierwszego stopnia, na powyższych terenach może spać od 25 do 50 mm deszczu. Warto przypomnieć, że tego typu ostrzeżenia pojawiają się, gdy przewiduje się wystąpienie warunków, umożliwiających występowanie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą doprowadzić do strat materialnych i zagrożenia życia.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę