Alan White, redaktor serwisu Buzzfeed, stwierdził, że „jeśli znajdzie lepszy przykład trollingu w 2019 roku niż sylwestrowy pokaz fajerwerków w Londynie, to będzie zaskoczony”. White „trollingiem” nazwał element pokazu fajerwerków, w czasie którego londyńskie Koło Millenijne wyglądało jak flaga Unii Europejskiej.

W podobny sposób prezentację na londyńskim niebie okręgu złożonego z dwunastu złotych gwiazd na niebieskim tle określił „The Independent”. Brytyjski dziennik fakt ten nazwał „trollingiem na koszt zwolenników brexitu”.

Wielka Brytania formalnie powinna opuścić Unię Europejską 29 marca 2019 roku. Nadal jednak nie jest wykluczone, że do brexitu ostatecznie nie dojdzie.

W związku z tym, że w Izbie Gmin nie ma większości dla wynegocjowanej przez Theresę May umowy regulującej relacje między Londynem a Brukselą po Brexicie, Wielka Brytania może pozostać w UE. Zgodnie z orzeczeniem TSUE Londyn może przed 29 marca jednostronnie zmienić zdanie co do wyjścia z Unii i zdecydować o pozostaniu we Wspólnocie.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna