Strajkujący nauczyciele z Gliwic zaśpiewali piosenkę na melodię znanego przeboju Maryli Rodowicz „ Ale to już było”, która z miejsca stała się hitem protestu.

„A jak przyjdzie co do czego, świnia z krową znacznie więcej dziś dostanie”, słyszymy w przerobionym szlagierze. Pedagodzy nawiązują tymi słowami do ostatnich obietnic prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dla hodowców trzody chlewnej i bydła.

Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 32 w Gliwicach nagranie zamieścili w serwisie YouTube. Piosenka stała się od razu bardzo popularna. Pedagodzy tłumaczą, że nagrali utwór po to, by „pokazać swoją solidarność ze wszystkimi nauczycielami oraz pracownikami oświaty w całej Polsce”.

„Ale wiem już teraz, wszyscy to już wiecie, jeśli liczyć chcesz na cuda, to na pewno, drogi belfrze, nie w oświacie. Tylko obietnice i frazesy tanie”, śpiewają gliwiccy nauczyciele. „Choćbyś starał się nie wiem jak, nie unikniesz społecznej nagonki. Słyszysz: każdy zastąpi cię, choćby pani z kasy z Biedronki”, dodają z rozgoryczeniem w piosence.

https://www.youtube.com/watch?v=zh8LrtV07HA

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat