Takiego powitania Nowego Roku w stolicy Niemiec jeszcze nie było. W obawie przed powtórzeniem się wydarzeń z zabawy sylwestrowej w Kolonii w 2015 roku, na której muzułmańscy migranci molestowali seksualnie kobiety, powzięto szczególne środki zapobiegawcze.

W Berlinie powstały specjalne strefy bezpieczeństwa. W pobliżu Bramy Brandenburskiej ustawiony został specjalny namiot, w którym będą się mogły schronić i uzyskać pomoc uczestniczki zabawy w razie napastowania ich przez migrantów.

W namiocie przez cały czas dyżurować będą eksperci od sytuacji kryzysowych oraz utworzony zostanie także mobilny posterunek policji. Ogółem bezpieczeństwo uczestników zabawy sylwestrowej będzie zabezpieczać w Berlinie 1600 policjantów.

Wprowadzenie stref bezpieczeństwa dla kobiet skrytykowały niemieckie związki zawodowe policji. Według nich takie wydzielanie miejsc na zabawie sylwestrowej oznacza „koniec z równouprawnieniem, swobodą i samostanowieniem”. Zdaniem Rainera Wendta, szefa policyjnych związkowców, kobiety powinny mieć prawo do tego, by wszędzie czuć się bezpiecznie.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę