Synoptycy ostrzegają! Może być niebezpiecznie!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed ulewami i wzrostem poziomu rzek w najbliższych dniach, szczególnie na południu Polski. Z prognoz pogody wynika, że intensywnie padać będzie też w centralnych województwach.

Synoptycy IMGW już wydali ostrzeżenia przed intensywnymi opadami w województwie śląskim (powiaty: cieszyński, bielski, Bielsko-Biała i żywiecki), województwie małopolskim (powiaty: oświęcimski, wadowicki, suski, myślenicki, limanowski, nowosądecki, gorlicki, nowotarski i tatrzański) oraz w województwie podkarpackim (powiat jasielski).

Czytaj także:  Rój szerszeni zaatakował rowerzystkę we Wrcoławiu! Dostała wstrząsu anafilaktycznego

W nocy z poniedziałku na wtorek nad południowe regiony kraju wtargnie aktywny front atmosferyczny związany z niżem znad Adriatyku i południowo-zachodnich Bałkanów. Lokalnie może spaść nawet do 40 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni, a w Beskidach i w Tatrach do 15 cm śniegu.

Czytaj także:  Pietrzak o warszawiakach: Potomkowie ludzi Bieruta i Jaruzelskiego. To właśnie jest elektorat Trzaskowskiego

Kapryśna pogoda będzie dawać się we znaki także we wtorek, gdy nadchodzący front przesunie się na północ i obejmie całą południową oraz centralną Polskę.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.