Sypał konfetti i organizował taniec hawajski dla ministra Zielińskiego! Dostał od niego awans! (WIDEO)

Naczelnik Wydziału Prewencji w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku Maciej Zakrzewski otrzymał 24 lipca awans na stopień podinspektora. Akt mianowania podczas Święta Policji wręczył mu osobiście wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński.

   

Zakrzewski zasłynął tym, że w 2015 roku własnoręcznie zrzucał ze śmigłowca biało-czerwone konfetti na głowę wiceministra w czasie obchodów Święta Niepodległości w Augustowie, by w ten sposób uhonorować jego obecność na uroczystościach. Wcześniej konfetti pracowicie wykonywali przez wiele godzin policjanci z oddziałów prewencji.

   

Po ujawnieniu skandalu przez TVN24 komendant główny policji generał Jarosław Szymczyk polecił wszcząć kontrolę. W jej rezultacie Zakrzewski i jeszcze jeden policjant zostali ukarani rozmowami dyscyplinarnymi, co oznaczało, że przez rok nie mogą otrzymywać nagród ani awansów.

   

Z kolei w grudniu 2016 roku dla uczczenia przyjazdu wiceministra Zielińskiego do Białegostoku Zakrzewski osobiście zorganizował dla niego pokaz tańca hawajskiego w wykonaniu członkiń akademii plus 50. – Komisarz Maciej Zakrzewski melduje seniorów województwa podlaskiego podczas konferencji. Wystąpią moje przyjaciółki z akademii plus 50 – zapowiadał wówczas występ.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News