Szaleńcza jazda FlixBusa! Kierowca już wyleciał z pracy [FILM]

Kierowca FlixBusa wyprzedzał na czołówkę
fot. X / @bandyci_drogowi

Kierowcy FlixBusa spieszyło się tak bardzo, że gotów był narazić pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego na śmiertelne niebezpieczeństwo! Do sieci trafiło nagranie pewnego kierowcy, który zarejestrował zachowanie prowadzącego autokar na polskiej drodze. Kierowca FlixBusa wyprzedzał auta na tzw. „czołówkę”, niemal w ostatniej chwili zjeżdżając na właściwy pas. Jak poinformował Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa na rynku w Polsce, Ukrainie i krajach Bałtyckich – kierowca został już zwolniony.

REKLAMA

„Wstyd, żeby ludzi tak wozić” – mówi anonimowy głos na nagraniu, które trafiło do sieci. Widać na nim autobus firmy FlixBus, który dwukrotnie wykonuje bardzo niebezpieczny manewr wyprzedzenia.

Materiał wideo rozpoczyna się od wyprzedzenia przez FlixBus samochodu nagrywającego. Bardzo dobrze uchwycony został moment, kiedy autokar wraca na swój pas. Po paru sekundach pojazd jest mijany przez sznur samochodów jadących z przeciwka. Wydaje się, że tylko drobny błąd i brak wyczucia odległości i czasu u kierowcy autokaru lub nadjeżdżającej z przeciwka osobówki mógł przesądzić o katastrofie.

To jednak nie wszystko! Po chwili kierowca FlixBusa rozpoczyna kolejny manewr wyprzedzania – tym razem musiał wyminąć ciągnik z naczepą. Na nagraniu widać, jak pojazd w ostatniej chwili „chowa się” na swoim pasie, co poprzedza gwałtowny skręt w prawo. Całe nagrani można obejrzeć poniżej (Uwaga! Wulgarne słownictwo!).


REKLAMA

Kierowca FlixBusa dożywotnio wyrzucony z pracy za brawurową jazdę autokarem. Nagrano, jak wyprzedzał „na czołówkę”

Jak ustalono – do zdarzenia doszło w weekend 9-10 marca. Oburzeni materiałem Internauci bardzo szybko zawiadomili o zdarzeniu polską centralę FlixBusa, która – jak poinformował dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce – już zajęła się kierowcą-ryzykantem.

„Kierowca został zwolniony ze skutkiem natychmiastowym, kurs powrotny realizowany przez innego kierowcy. Bardzo dobra i szybka reakcja bus partnera. Kierowca zablokowany we Flixie w całej Europie 4ever [forever, w jęz. ang. ‘na zawsze’ – przyp. red.]” – poinformował na X Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa na rynku w Polsce, Ukrainie i krajach Bałtyckich.

„Zero tolerancji dla takiego sposobu jazdy” – podkreślił Leman.

REKLAMA

Podziel się: