Szałowy trik na czyste i lśniące sztućce w 15 min. Jak nowe bez szorowania

sztućce
fot. screen Youtube / Smart Fox

Nie czyścisz swoich sztućców, a robi to za ciebie zmywarka? Mimo to nie zawsze muszą prezentować się elegancko. Przeważnie pojawiają się na nich szkaradne zacieki i smugi, przez co odchodzi nam ochota na jedzenie czegokolwiek. Jeśli wydaje ci się, że powtórne czyszczenie noży, widelców czy łyżek rozwikła kłopot, jesteś w błędzie. Sztućce będą lśnić tylko wtedy, gdy zastosujesz 1 trik.

REKLAMA

Zanim zabierzesz się za odnawianie sztućców, wybierz właściwą taktykę mycia, aby ich nie zniszczyć. Najpopularniejsze są komplety ze srebra lub stali nierdzewnej. Te z czystego złota też znajdują się w niektórych domach. Bez względu na to, jakie masz sztućce lub zamierzasz je dopiero kupić, musisz wiedzieć, że da się je wypolerować bez używania sklepowych nabłyszczaczy, które kosztują niemało, a ich skuteczność często jest wątpliwa. Ponadto po czyszczeniu np. noży nie ma potrzeby polerowania ich miękką, specjalną ściereczką.

Sztućce pełne blasku. Przetestuj 1 metodę, a uzyskasz wymarzony efekt

Wystarczy zaledwie 15 minut, aby smugi na sztućcach zniknęły raz na zawsze. Twój nakład pracy też będzie niewielki. Przygotuj głębszy pojemnik i umieść w nim matową zastawę stołową. Chwyć za proszek do pieczenia, porządnie oprósz nim myte elementy i obserwuj jak ekspresowo pięknieją. Będą dobrze odświeżone, a dawny osad odejdzie w zapomnienie. Tym trikiem podzieliła się pewna użytkowniczka TikToka o pseudonimie @fazanadom.

REKLAMA

Ważne! W powyższej metodzie sam proszek do pieczenia może sobie nie poradzić, więc potrzebny jest mu aktywator. W tej roli świetnie spisze się ocet. Odrobina tego kwasu wystarczy, aby uzyskać efekt 100 razy lepszy od poprzedniego. Łyżki, noże i widelce będą ekstra lśniące, a w związku z tym profesjonalny nabłyszczacz okaże się zbędny. Jeśli w misce połączyłeś już te dwa składniki (proszek i ocet), to zalej je jeszcze gorącą wodą. Powinna powstać piana – to sygnał, że praca wre i za 15 minut twoja zastawa będzie jak nowa. Wyjmij ją po tym czasie z kąpieli i gotowe.

Czy polerowanie sztućców po tej kuracji jest konieczne?

Nie. Elementy wyjęte z roztworu opłucz pod bieżącą wodą, a następnie osusz i to wszystko.

REKLAMA

Czytaj też: Kup w aptece za 2 zł i dodaj 3 łyżki do prania. Ręczniki będą super miękkie i puszyste

Podziel się: