42-letni mężczyzna z Niemiec chciał zdawać egzamin na prawo jazdy w szczecińskim ośrodku nauki jazdy. Miał prawie promil w wydychanym powietrzu.

W Szczecinie w ośrodku nauki jazdy pojawił się 42-letni mężczyzna, który chciał zdawać praktyczny egzamin na prawo jazdy, na kategorię B. Kursant prawidłowo wykonał wszystkie manewry na placu. Przed wyjazdem na miasto egzaminator zwrócił uwagę, że mężczyzna dziwnie się zachowuje i postanowił wezwać policję, która przebadała kursanta alkomatem. Okazało się, że ma prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

– Obywatel Niemiec został zatrzymany i przetransportowany do Komisariatu Policji Szczecin nad Odrą, a następnie osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Po wytrzeźwieniu policjanci z KP Szczecin nad Odrą przedstawili 42-latkowi zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości – poinformowała podkomisarz Anna Gembala.

Sąd wydał wyrok w przyspieszonym tempie. Mężczyzna ma zakaz prowadzenia aut przez trzy lata. Dodatkowo musi zapłacić grzywnę w wysokości 6 tysięcy złotych – 1 tysiąc kary oraz 5 tysięcy na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę