W związku z tym, że coraz więcej osób decyduje się na to, że nie będzie szczepić swoich dzieci, choroby zakaźne i niebezpieczne zaczynają rozprzestrzeniać się w przedszkolach i szkołach. Obywatelska Inicjatywa Ustawodawcza „Szczepimy, bo myślimy” zbiera podpisy po to, aby nastąpiły zmiany w prawie oświatowym. Mają one polegać na tym, że dzieci niezaszczepione będą traciły prawo do opieki w żłobkach oraz przedszkolach publicznych.

Inicjatorami są pochodzący z Wrocławia społecznik Robert Wagner oraz prawnik Marcin Kostka. Projekt nie będzie obejmować dzieci, które nie mogą być zaszczepione z powodów zdrowotnych. Liczba nieszczepionych maluchów rośnie w zastraszającym tempie. Dane pokazują, że w 2010 roku było ich 3,5 tysiąca. W tym roku natomiast liczba może sięgnąć nawet 40 tysięcy.

W odpowiedzi na to, że posłowie wyrazili zgodę na dalsze prace obywatelskie, które dotyczą zniesienia obowiązkowych szczepień, powstał projekt „Szczepimy bo myślimy”. Pod projektem zostało zebrane już ponad tysiąc podpisów.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę