Szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy w wystąpieniu na zjeździe Klubów „Gazety Polskiej” podsumował relacje polsko-amerykańskie w czasie prezydentury Donalda Trumpa. W wyniku wyborów w USA Trump nie uzyskał reelekcji i zostanie zastąpiony przez polityka Partii Demokratycznej Joe Bidena.

Według Krzysztofa Szczerskiego stosunki pomiędzy Polską i Stanami Zjednoczonymi w ostatnich czterech latach były znakomite, o wiele lepsze niż innych państw europejskich.

– Jesteśmy zwycięzcą ery Trumpa w relacjach międzynarodowych – oświadczył prezydencki minister, podkreślając, że stosunki, które nawiązał Duda z Trumpem, były „dobre, twórcze i skuteczne”.

– Pamiętamy wycieczki, awanse, jakie czynili przywódcy europejscy, aby mieć strategiczne relacje z administracją Donalda Trumpa. To się większości stolic europejskich nie udało – mówił Szczerski. – Polska jest jednym z niewielu krajów na świecie i Andrzej Duda jest jednym z niewielu przywódców, którzy potrafili skutecznie nawiązać dobre, twórcze i skuteczne relacje z USA – oznajmił.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę