szczotka do toalety
fot. screen Youtube / The Container Store

Mało kto wie o tym, że szczotka do toalety ma ukrytą funkcję. Warto o niej wiedzieć, bo pomaga lepiej utrzymać czystość toalety. Potrzebujesz tylko trochę preparatu czyszczącego i samej szczotki. Sprawdź, o co dokładnie chodzi.

Zrób tak, a szczotka do WC wyczyści muszlę znacznie lepiej

Szczotka do toalety jest zbudowana z samej szczotki oraz trzonka, który pozwala ją trzymać. Zwykle trzonek da się łatwo odkręcić i naprawdę warto to zrobić! Odkręć ów trzonek i nalej do środka płynu o ulubionym zapachu, a potem taką szczotką szoruj toaletę tak jak zawsze. Przyniesie to Twojej muszli niesamowity efekt!

Pamiętaj, aby spuszczać klapę podczas spłukiwania toalety

Okazuje się, że większość ludzi niepoprawnie spłukuje toaletę. Nie wszyscy bowiem za każdym razem pozostawiają klapę zamkniętą w trakcie spuszczania wody. Gdy uruchomimy dźwignię, wtedy do rur kanalizacyjnych przechodzą pozostawione przez nas sprawy, ale jest jeszcze coś. Toaleta emituje w powietrze tak zwany „pióropusz toaletowy”. Jest to praktycznie aerozol, w którym unoszą się niewidoczne gołym okiem bakterie, w tym E. coli.

Liczne badania wskazują, że zarazki wytwarzane w takiej chmurze mogą pozostawać w powietrzu nawet przez 6 godzin i rozchodzić się po całym pomieszczeniu, a potem osiadać m.in. na ręcznikach, szczoteczce do zębów czy kosmetykach. To nie jest wcale śmieszne – jeśli nie zamykasz klapy w czasie spłukiwania wody możesz spowodować, że Ty albo osoba z Twojego otoczenia zarazi się np. norowirusem.

Aerozol i duże krople przeważnie nie rozchodzą się zbyt daleko. Ale inaczej jest z malutkimi kropelkami, które mogą unosić się w powietrzu przez długi czas. A że w wodzie w muszli klozetowej są obecne bakterie i inne zarazki z moczu i kału, to w kropelkach wody może być ich ułamek.

Zobacz też: Wrzuć to do toalety. Brzydki zapach i żółte plamy po prostu znikną


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę