Szef Marszu Niepodległości: Poparliśmy Dudę, bo ważyły się losy Polski

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz podczas konferencji prasowej zorganizowanej w poniedziałek na krakowskim rynku pogratulował prezydentowi Andrzejowi Dudzie reelekcji „w imieniu środowisk prawicowych i narodowych”. We wpisie na Twitterze oświadczył z kolei, że narodowcy głosowali na Dudę, ponieważ „ważyły się losy Polski”.

Poseł Konfederacji stwierdził, że Duda został wybrany dzięki głosom „środowiska patriotycznego, niepodległościowego, środowiska narodowego, które opowiedziało się za taką a nie inną wizją Polski”. – To środowisko stanęło w poprzek środowiska liberalno-lewicowego, z którym po prostu patrioci nie mogą się zgadzać – tłumaczył motywy tej postawy.

Czytaj także:  Siemoniak o rekordzie zachorowań na koronawirusa: Morawiecki się z tego nie podniesie. To dla niego mordercze liczby

Bąkiewicz podkreślił, że w zamian za poparcie oczekuje od prezydenta i PiS realizacji postulatów środowisk patriotycznych. Wymienił tu wprowadzenie „ustawy chroniącej życie od poczęcia”.

Lider stowarzyszenia organizującego Marsz Niepodległości wezwał również Dudę do „ochrony Polski przed roszczeniami organizacji żydowskich do mienia bezdziedzicznego”, jak również do wprowadzenia w życie ustawy, która będzie chroniła państwo polskie przed tego typu roszczeniami.

Czytaj także:  Będzie banknot z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego

– Gratulując, prosimy pana prezydenta, żeby słyszał głos patriotów, głos narodowców, którzy chcą konkretnych zmian. Nie chcą mrzonek, a chcą konkretów. I ich się domagamy, jednocześnie gratulując panu prezydentowi – podkreślił Bąkiewicz.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.