Szef MSZ Włoch ostrzega: Unia Europejska rozpadnie się przez migrantów!

Enzo Moavero Milanesi, minister spraw zagranicznych Włoch, w wywiadzie dla dziennika „Il Messaggero” stwierdził, że Unii Europejskiej grozi rozpad na tle kryzysu migracyjnego. Zdaniem polityka, podziały między grupami państw i trudności ze znalezieniem porozumienia mogą powodować bardziej niszczące skutki niż kryzys finansowy.

   

– Ten, kto postrzega sprawę migracji jako kwestię najwyższego ryzyka dla trwałości Unii Europejskiej, dramatyzuje, ale być może jest on właśnie prorokiem. Istnieje groźba, że Europa się rozpadnie – zaznaczył Milanesi.

Minister powiedział, że Włochy proszą o zmianę regulaminu z Dublina w sprawie przyznawania azylu, gdyż obecne zasady są „nieodpowiednie” i „rozbijają Unię”.

   

– To Europa, a nie Włochy są celem wszystkich tych osób, które uciekają – podkreślił Enzo Moavero Milanesi.

W jego ocenie, Unia Europejska powinna zrobić znacznie więcej dla „zaprowadzenia pokoju i wolności” oraz „poprawy warunków ekonomicznych i społecznych” w krajach pochodzenia migrantów.

   

Milanesi wyjaśnił, że celem zamknięcia włoskich portów dla statków z migrantami była „chęć wstrząśnięcia sumieniami państw europejskich”.

– Osoby uratowane nie mogą ciągle trafiać do tych samych portów. To, co się dzieje, wynika z braku w ostatnich latach skutecznego zarządzania na poziomie UE trwającym epokowym zjawiskiem migracji – ocenił Enzo Moavero Milanesi.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News