Szlachetna Paczka ma już nowego szefa! „Naprawimy popełnione błędy i wyciągniemy z nich wnioski”!

REKLAMA

Kiedy ksiądz Jacek Stryczek złożył rezygnację 21 września z powodu oskarżeń o mobbing, „Szlachetna Paczka” musiała wybrać jego następcę. Pomimo że duchowny nie zgadza się z zarzutami, jakie mu przedstawiono, to krakowska prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie.

W środę stowarzyszenie Wiosna na zgromadzeniu wybrało nowego szefa Szlachetnej Paczki. Prezesem została Joanna Sadzik, która była dyrektorem Szlachetnej Paczki i wiceprezesem stowarzyszenia. Ksiądz nadal jest członkiem stowarzyszenia, ale w nim nie pracuje.

REKLAMA

Joanna Sadzik w Wiośnie pracuje od 4 lat. Na samym początku była wolontariuszką w Szlachetnej Paczce. Nowa prezes z wykształcenia jest politologiem. –  Stoimy dziś przed wielkim wyzwaniem. Wiosna, a wraz z nią Szlachetna Paczka, znalazły się w momencie zwrotnym. Nie uciekamy przed tym wyzwaniem. Mierzymy się z nim. Wierzymy, że przejdziemy przez nie silniejsi – powiedziała nowa prezes Joanna Sadzik.

Dodała także, że chce naprawić wszystkie błędy, jakie były do tej pory popełniane i wyciągać z nich wnioski. Zapewniła także, że we wszystkich działaniach będą transparentni.

REKLAMA

Podziel się: