– Nie oglądałem i nie będę oglądał, tak jak nie widziałem spektaklu „Klątwa” i nie czytałem „Mein Kampf” – oświadczył w sejmie poseł Porozumienia i wiceprezes tej partii Zbigniew Gryglas. Parlamentarzysta został spytany przez dziennikarzy o ocenę filmu dokumentalnego braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu” poświęconego pedofilii w Kościele.

Gryglas, który jest kandydatem z warszawskiej listy PiS do Parlamentu Europejskiego, zarzucił filmowi  stronniczość, mimo że go nie widział. – Wysłuchałem redaktora, który przygotowywał ten film. W moim przekonaniu to nie było obiektywne nastawienie do sprawy – zauważył.

Na pytanie jednej z dziennikarek, że trudno komentować coś, czego się nie oglądało, parlamentarzysta odparł: – Pani redaktor, ja nigdy nie przeczytam „Mein Kampf”, ale mogę powiedzieć, że ta książka prowadziła do zbrodni największej na świecie.

Słowa te wywołały poruszenie wśród dziennikarzy. Gryglas, dopytywany, czy oznacza to, że zestawia film z dziełem Adolfa Hitlera, próbował ratować sytuację i tłumaczył, że on „daje tylko przykład”.

Jednocześnie polityk rządzącej koalicji zbagatelizował sprawę molestowania nieletnich przez duchownych. – Ja nie twierdzę, że to są fikcyjne obrazy, tylko rzeczywistość można przedstawiać w różny sposób. Podkreślam – to marginalne zjawisko i nie można tutaj stosować uogólnień na cały Kościół, na wspólnotę ludzi wierzących – powiedział.

https://www.facebook.com/WJRORestitution/posts/2240129952700916

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat