Wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin podał się w poniedziałek do dymisji. Jak wyjaśnił, nie może pełnić tych funkcji, skoro nie udało mu się doprowadzić do przełożenia terminu wyborów. W jego ocenie jest to konieczne w obliczu epidemii koronawirusa w Polsce i na świecie.

Reporter RMF FM dotarł do listu, który Gowin skierował do członków swojego ugrupowania. Pojawia się w nim się bardzo zaskakujące zdanie dotyczące premiera i szefa resortu zdrowia.

„(…) W obliczu ostatnich wydarzeń byliśmy zgodni, że wybory w dniu 10 maja oznaczają zagrożenie dla zdrowia i życia Polaków. To przekonanie w rozmowach ze mną podzielał Premier, Minister Zdrowia, a także liderzy środowisk opozycyjnych”, czytamy w liście.

Ujawniona przez Gowina informacja jest o tyle szokująca, że zarówno premier Mateusz Morawiecki, jak i minister zdrowia Łukasz Szumowski oficjalnie popierają zorganizowanie wyborów prezydenckich w maju, czemu dali choćby wyraz, głosując za zmianami w Kodeksie wyborczym.

Szumowski przed kamerami ponadto twierdzi, iż nie ma danych, że wybory korespondencyjne będą niebezpieczne dla zdrowia. Z kolei Morawiecki publicznie mówi, że nie widzi powodów, dla których należałoby przekładać wybory prezydenckie na później.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę