Szokujące dane! Obecna władza wydaje na siebie bez porównania więcej niż rząd PO-PSL!

Prawo i Sprawiedliwość przekonuje, że jego zasadą programową jest wprowadzanie taniego państwa. Tymczasem z zestawiania opublikowanego na portalu ciekaweliczby.pl wynika, że w czasie rządów Prawa i Sprawiedliwości wydatki budżetowe na Kancelarię Premiera były ponad dwa razy większe niż w okresie rządów kolacji PO-PSL

Dane dotyczące wydatków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów obejmują lata 2011-2018 i pochodzą z dokumentu Najwyższej Izby Kontroli z wykonania budżetu. Wynika z n ich, że ogółem w tym okresie wydatki te zwiększyły się o prawie 216 mln złotych (z 126,6 mln do 342,5 mln). 

Czytaj także:  MZ informuje o wielu nowych zakażeniach w Polsce

Liderem w wydawaniu publicznych pieniędzy są rządy PiS Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego.

Wzrost wydatków za rządów premierów Donalda Tuska i Ewy Kopacz – w czasie pełnej czteroletniej kadencji – wyniósł 20,2 mln złotych.

Dane dla PiS, obejmujące trzy lata rządów partii Jarosława Kaczyńskiego, pokazują, że wzrost wydatków wyniósł aż 195,7 mln złotych.

Czytaj także:  Lichocka: PiS chroni Polskę przed rządami ćwierćinteligentów

Nie tylko szastanie pieniędzmi podatnika jest domeną PiS. Z danych dotyczących zatrudnienia w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wynika, że w latach 2011-2018 liczba osób w niej pracujących zwiększyła się o 22 proc., z 559 do 680.

Charakterystyczne jest jednak to, że w okresie rządów PO i PSL nastąpił spadek zatrudnienia o 4 osoby, natomiast między 2015 a 2018 r., a więc w czasie sprawowania władzy przez PiS, zatrudnienie w KPRM wzrosło o 125 osób.

"Gigantyczne wydatki w Kancelarii Premiera. W trzy lata rządu PiS wzrosły dwukrotnie." Dane opublikowane przez…

Opublikowany przez Ciekaweliczby.pl Środa, 7 sierpnia 2019

Czytaj także:  Andrzej Grzyb z PSL zakażony koronawirusem

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.