Do sieci ktoś wrzucił szokujące nagranie. Na filmie widać, jak ochroniarz z ostródzkiego szpitala szarpie i siłą wyprowadza z poczekalni starszego mężczyznę, poruszającego się o kulach.

Głos w sprawie zabrał szpital w Ostródzie. Na Facebooku pojawiło się oświadczenie placówki w tej sprawie. Podkreślono tam, że interwencja pracownika ochrony miała związek z zachowaniem starszego mężczyzny.

„Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że pracownik ochrony, po ustaleniu, iż agresywny pacjent nie wymaga nagłej pomocy medycznej, poprosił go o opuszczenie budynku szpitala” – napisał szpital. „Z dalszych zeznań pracownika ochrony wynika, że od pacjenta czuć było wyraźną woń alkoholu. Na miejsce wezwana została policja” – podkreślono w oświadczeniu.

Władze placówki podkreślają, że zachowanie ochroniarza widoczne na nagraniu jest nieakceptowalne. „To, co widać na nagraniu wideo nie jest absolutnie zachowaniem profesjonalnym, jakiego oczekujemy od pracowników ochrony” – pisze szpital. 

„Zarząd szpitala kierując się dobrem wszystkich pacjentów przy udziale policji dołoży wszelkich starań, aby tę sytuację wyjaśnić. Przeanalizowane zostaną wszelkie nagrania z monitoringu pod kątem szczegółowego wyjaśnienia całej sytuacji” – dodaje.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę