Kaczyński przyznał, że PiS nie zrobił wszystkiego bezbłędnie
fot. Silar | CC BY-SA 3.0

Kaczyński poddał się samokrytyce!? W odczytanym przez siebie liście do uczestników kongresu OdNowa prezes PiS miejscami w gorzkich słowach opisywał działania, jakie w ostatnich latach dokonywała jego partia. „W czasie siedmiu lat naszych rządów zrobiliśmy dużo i wprowadziliśmy w życie wiele dobrych zmian, ale nie ustrzegliśmy się błędów i niedociągnięć” – stwierdził Jarosław Kaczyński. Jednocześnie zapewnił, że Zjednoczona Prawica może zapewnić Polsce bezpieczeństwo.

W czasie swojego wystąpienia na kongresie OdNowa prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odczytał list do uczestników wydarzenia. W treści zwraca uwagę na atmosferę, która towarzyszy kongresowi – wojnę na Ukrainie oraz nadchodzące wybory parlamentarne. Jesienne przetasowanie składu Sejmu i Senatu zdaniem Kaczyńskiego zdecyduje o utrzymaniu obecnych działań rządu w zakresie obronności państwa oraz polityki zagranicznej.

„Tylko obóz Zjednoczonej Prawicy jest w stanie w tych trudnych czasach zapewnić bezpieczeństwo naszej ojczyźnie. Tylko my jesteśmy gwarancją, że polska armia będzie stawała się coraz silniejsza, a polska polityka zagraniczna będzie jednoznacznie i z pełną determinacją wspierać na arenie międzynarodowej sprawę ukraińską, a szerzej – sprawę zwycięstwa wolności nad despotyzmem” – cytuje Kaczyńskiego Polska Agencja Prasowa.

Kaczyński: Nie ustrzegliśmy się błędów i niedociągnięć

Prezes PiS subiektywnie ocenił rządy jego partii ogólnie dobrze stwierdzając, że „idziemy w bardzo dobrym kierunku”. „Zrobiliśmy naprawdę dużo i wprowadziliśmy w życie wiele dobrych zmian. Co więcej, w miarę obronną ręką wyszliśmy z kryzysu wywołanego pandemią, a teraz stawiliśmy generalnie czoła wyzwaniom wywołanym przez wojnę na Ukrainie” – powiedział.

Później jednak Kaczyński przyznał, że nie wszystkie działania partii rządzącej były dobre. „Musimy uderzyć się w piersi” – mówił prezes PiS.

„Nie ustrzegliśmy się błędów i niedociągnięć, a różne rzeczy można było zrobić szybciej i lepiej. Ale błędów nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi. Najważniejsze jest jednak to, by się na nich uczyć i wyciągać z nich odpowiednie wnioski. My to czynimy i prowadzimy w obozie Zjednoczonej Prawicy intensywne prace nad wspólnym programem” – podsumował Jarosław Kaczyński, cytowany przez PAP.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę