putin wojna
fot. Twitter

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego Ukrainy Ołeksij Daniłow uważa, że Rosja zaczęła planować atak na Ukrainę już 20 lat temu. Jego zdaniem Putin w dalszym ciągu celuje w „zniszczenie Ukrainy i jej narodowości”.

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy opowiedział o pierwszych planach Putina w rozmowie z ukraińskimi stacjami telewizyjnymi. Szczególną uwagę poświęcił słowom szefa Roskosmosu, który stwierdził, że „Rosja musi pokonać Ukrainę, albo przestanie istnieć”.

Podobne zdanie wypowiedział zastępca sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Rosji Dmitrij Miedwiediew. Stwierdził on, że „wątpi w istnienie Ukrainy na mapie świata za 2 lata”.

– To są ich marzenia. Są oczywiste i mogę powiedzieć, że już dawno zaczęli niszczyć nasze państwo. Oczywiście nie do końca to rozumieją. Aby to zrobić, przechodzą do skrajnego etapu – zrzucenia wszystkich masek. Nie mają teraz nic do ukrycia – powiedział Daniłow.

Ołeksij Daniłow uważa, że obecna sytuacja trwa już od prawie 20 lat, bowiem Rosja zaczęła przygotowywać się do wojny już w 2004 roku. Wówczas po sfałszowanych wyborach prezydenckich w Ukrainie wybuchła tzw. Pomarańczowa rewolucja.

Podziel się:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę