„Szukałem tego w Paryżu, szukałem tego w Berlinie”. Morawiecki dedykuje opozycji wiersz Tuwima!

Premier Mateusz Morawiecki wraz z prezesem Jarosławem Kaczyńskim uczestniczyli w sobotę w konwencji wojewódzkiej PiS w Łodzi. W swoim wystąpieniu szef rządu, zwracając się do polityków opozycji, zacytował wiersz Juliana Tuwima.

– „Szukałem tego w Paryżu, szukałem tego w Berlinie i Rzymie, a to za oknem było i polskie miało imię”. Chcę zadedykować ten wiersz naszym liderom opozycji, którzy jeżdżą do innych stolic, skarżą się, wołają o pomoc i szukają sojuszników. A to tu społeczeństwo polskie mówi o tym, czego potrzeba — powiedział Morawiecki.

Szef rządu zaprosił oponentów politycznych na trasę, na której politycy partii rządzącej spotykają się z wyborcami w całym kraju. – Tylko tak można rzeczywiście zrozumieć, czego Polska potrzebuje, a nie poszukiwaniem wsparcia za granicą – podkreślił premier.

Zaznaczył, że potrzebna jest jedność, ponieważ „wszyscy płyniemy na tej jednej wspaniałej łodzi, której na imię jest Polska”.

– Niektórym nie podoba się ten, kto jest u sterów, ale mamy bardzo dobry kompas. Potrzebujemy waszego wsparcia, waszych głosów. Dzięki temu możemy doprowadzić do szybszego rozwoju, gdzie wysiłki władz są zwielokrotnione – zwrócił się premier do wyborców, również tych, którzy nie są zwolennikami PiS.

Udostępnij: