Kominek
YouTube | The Alley of Ambience

Kominek nie tylko pięknie wygląda w naszych salonach, ale także daje nam ciepło w chłodne, zimowe wieczory. Jednak po pewnym czasie jego użytkowania, na szybie zbiera się charakterystyczny nalot, który nie wygląda zbyt estetycznie. Jego usunięcie nie jest jednak wcale tak trudne, jak mogłoby się wydawać.

Wystarczy regularna pielęgnacja

Jeśli zabrudzenia na kominkowej szybie nie są zbyt duże, to do jej wyczyszczenia w zupełności wystarczy przetarcie szyby wilgotną szmatką. Dzięki temu usuniemy największy brud, który zalega na powierzchni. Następnie szybę spryskujemy płynem przeznaczonym do mycia szyb kominkowych i bardzo dokładnie wycieramy papierowym ręcznikiem.

Szyba będzie lśnić jak nowa!

Jeśli jednak szyba naszego kominka jest nieco bardziej zanieczyszczona, to warto skorzystać z innego sposobu. Na papierowy ręcznik lub też szmatkę nabieramy odrobinę popiołu z kominka. Ważne, aby był to biały popiół. Następnie delikatnie wcieramy go w zabrudzone miejsca na szybie kominkowej. Brud zniknie raz dwa, a my będziemy mogli cieszyć się idealnie czystą szybą!


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!