Szybka decyzja CBA. Nie będzie kontroli oświadczenia majątkowego prezesa PiS!

Politycy Platformy Obywatelskiej 31 stycznia złożyli wniosek do Centralnego Biura Antykorupcyjnego o skontrolowanie oświadczenia majątkowego prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Po zaledwie kilku dniach, we wtorek, CBA odmówiło podjęcia tego typu działań, argumentując, że „nie stwierdzono podstaw do rozpoczęcia kontroli”.

Decyzja posłów opozycji ma związek z publikacjami „Gazety Wyborczej”, która ujawniła stenogramy z rozmów Jarosława Kaczyńskiego w sprawie budowy dwóch wieżowców w centrum Warszawy. Według polityków PO, prezes PiS „stracił wiarygodność i próbował oszukać opinię publiczną w sprawie swojego statusu materialnego”. Politycy Platformy chcieli też się dowiedzieć, dlaczego w oświadczeniach majątkowych prezes Prawa i Sprawiedliwości „twierdzi, że nie prowadzi działalności gospodarczej”.

– W polityce najważniejsza jest wiarygodność, a najgorsze, co można zrobić, to oszukać własnych wyborców. To, co się wyłania z tych słów, to próba ukrycia pewnych faktów, utrzymania pewnych mitów co do uczciwości i skromności Jarosława Kaczyńskiego. Dzisiaj jest wielkie „sprawdzam” dla polskiego państwa i służb – uzasadniał konieczność złożenia wniosku do CBA poseł PO Cezary Tomczyk.

Czytaj także:  Tomasz Lis w szpitalu! Trafił na oddział intensywnej terapii

Jeszcze we wtorek rano rzecznik CBA utrzymywał, że pismo w sprawie kontroli oświadczenia majątkowego prezesa PiS nie wpłynęło. Wtedy poseł PO Marcin Kierwiński zamieścił na Twitterze zdjęcie potwierdzające, że 31 stycznia taki wniosek został dostarczony do Centralnego Biura Antykorupcyjnego. We wtorek po południu CBA wydało komunikat, w którym odmówiło rozpoczęcia kontroli majątku Jarosława Kaczyńskiego.

Czytaj także:  Radny PiS oskarżył marszałka Senatu o branie łapówek. Teraz Grodzkiego przeprasza!

Komentarze