„Od dwóch lat nie jestem premierem. Nie zabiegam o żadne stanowisko. Staram się jak najlepiej wykonywać mandat, który powierzyło mi ponad pół miliona wyborców. Z dnia na dzień jestem coraz bardziej, bezpardonowo atakowana z różnych stron. Czyżbym była zagrożeniem dla tak wielu?”, napisała na Twitterze europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło.

Była premier odniosła się w ten sposób do sobotniego materiału „Superwizjera” TVN, w którym pokazano ją i ówczesnego ministra obrony Antoniego Macierewicza z gangsterami z jednej z grup neonazistowskich. Do spotkania ówczesnej premier i szefa resoru ON doszło w Rytlu podczas likwidowania przez wolontariuszy skutków nawałnicy.

Na wpis Szydło zareagował były minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski i jednoznacznie skrytykował zastąpienie Szydło przez Mateusza Morawieckiego na stanowisku prezesa Rady Ministrów.

„Od Watykanu po Waszyngton nikt nie zrozumiał rekonstrukcji rządu z przełomu 2017/2018. Dymisji najpopularniejszej Premier i 1/3 rządu mającego poparcie sięgające 50 proc. Wielu się zastanawia komu ten rząd wtedy przeszkadzał i widać nadal przeszkadza”, napisał Waszczykowski.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę