– Przypominam sobie te rozmowy w Brukseli, kiedy próbowano na nas naciskać, kiedy mówiono, co mamy robić. Dziwiono się bardzo, że Polska szanując prawa europejskie, szanując prawo innych do wyrażania swoich opinii, również chce, by szanowano nasze prawa. To było wtedy zdziwienie. Po latach uległości okazało się, że w Polsce jest rząd, który przede wszystkim chce bronić interesu Polski — mówiła podczas konwencji PiS w Kielcach była premier Beata Szydło.

– Myślę, że dzisiaj, tak jak przed czterema laty i w ciągu tych czterech lat, powinniśmy znowu pójść razem i powiedzieć, niech łączy nas Polska, nas wszystkich Polaków. Bez względu na to jakie macie poglądy, niech nas połączy Polska – apelowała Szydło.

Europosłanka PiS z uznaniem wypowiedziała się też o Januszu Wojciechowskim, który po nieudanych przesłuchaniach w Brukseli obejmie ostatecznie należące się Polsce stanowisko komisarza Unii Europejskiej do spraw rolnictwa.

– Janusz Wojciechowski zrobi wszystko, żeby polscy rolnicy mogli mieć poczucie nie tylko dumy z tego, co robią, nie tylko dumy z tego, gdzie żyją, ale przede wszystkim poczucie tego, że są szanowani i na równi z innymi traktowani – zapewniła Beata Szydło.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę