Uwaga, uwaga, premier rządu polskiego Beata Szydło znalazła się na 10. miejscu w rankingu najbardziej wpływowych kobiet w polityce. Zestawienie to przygotował magazyn „Forbes”.

Pierwsze miejsce na liście zajęła oczywiście kanclerz Niemiec Angela Merkel. Za nią znalazła się brytyjska premier Theresa May, a „trójkę” zdobyła prezydent Tajwanu Caj Ing-wen. „Forbes” na swojej stronie wyjaśnia, że te trzy kobiety podejmują decyzje, które mogą mieć wpływ na bieg historii i chociaż kobiety stoją na czele niespełna 10 proc. krajów członkowskich ONZ, to w tym roku mają ogromny wpływ na wydarzenia na świecie.

Premier Beata Szydło, która tak jak premier Theresa May pojawiła się na tej liście po raz pierwszy, zdobyła 10. miejsce. Przed nią uplasowały się premier Bangladeszu Hasiną Wazed i przywódczyni Birmy Aung San Suu Kyi.

Ukazała się też lista rankingowa stu najbardziej wpływowych kobiet świata,na której pierwsze dwie pozycje w zestawieniu najbardziej wpływowych kobiet świata pokrywają się z rankingiem wpływowych kobiet w polityce. Beata Szydło w tym rankingu zajmuje 31. miejsce. W uzasadnieniu magazyn „Forbes” napisał, że Szydło wdraża „szeroko zakrojone reformy społeczne w zakresie mieszkalnictwa, edukacji, opieki zdrowotnej, emerytur, gospodarki, biznesu i podatków”. Za jedną z jej najpopularniejszych inicjatyw magazyn uznał program Rodzina 500 plus.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę