– To jest kłamstwo wierutne. Napisałam na Twitterze, w odpowiedzi do polityków Platformy Obywatelskiej, że jeżeli będą rozpowszechniać takie kłamstwo, to w trybie wyborczym będą mnie musieli przeprosić. Dlatego, że flagi europejskie cały czas są w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i również były w moim gabinecie. Nikt flag europejskich nie wyprowadzał – mówiła na wtorkowej konferencji prasowej była premier Beata Szydło.

Kandydatka PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego odpowiedziała w ten sposób na pytanie dziennikarza BBC, który stwierdził, że Szydło po objęciu teki szefa rządu „na początku wyprowadziła wszystkie unijne flagi ze swojego gabinetu, a teraz startuje do Parlamentu Europejskiego”. Pytanie zostało zadane po angielsku, co wywołało u Szydło zakłopotanie.

Przy okazji Szydło oświadczyła, że przyzwyczaiła się już do „kłamstw Platformy”. – PO kłamie również w sprawie wieku emerytalnego, związków partnerskich, więc kłamią również o flagach europejskich –zauważyła była premier.

Mijanie się z prawdą w kwestii obecności flag w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdy Szydło była szefem rządu, wykazali jej natychmiast internauci. Przypomnieli m.in. wypowiedź ówczesnej premier z listopada 2015 roku, wkrótce po tym, jak została szefową rządu.

– Cieszę się, że w tych trudnych czasach jesteśmy członkiem UE i NATO. Natomiast przyjęliśmy taką zasadę, i tak to będzie realizowane, że posiedzenie polskiego rządu, wypowiedź po posiedzeniu polskiego rządu będziemy realizować na najpiękniejszych, moim zdaniem, biało-czerwonych flagach – argumentowała wtedy Szydło decyzję o usunięciu flag UE .

 

https://twitter.com/chili_mus/status/1123594312485412869


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę