Przegląd okresowy samochodu w pakiecie z sesją zdjęciową – oto planowane zmiany w zakresie obowiązkowych badań technicznych! Projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym trafił już na listę prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów z terminem realizacji na III kwartał tego roku.

Sposobem na zdyscyplinowanie diagnostów, mają być planowane zmiany rządu. Prawdopodobnie wkrótce obowiązkowe badanie techniczne pojazdu, będzie obarczone dodatkowym obowiązkiem przygotowania dokumentacji fotograficznej każdego badanego pojazdu. Taka dokumentacja fotograficzna miałaby być przechowywana przez dwa lata.

Poza wprowadzeniem do systemu przebiegu pojazdu i wyniku badania, diagności będą mieli obowiązek gromadzić dokumentację fotograficzną potwierdzającą obecność pojazdu na badaniach technicznych. Jak informuje redakcja Autoblog, w nie podano szczegółowej informacji, jakie zdjęcia mieliby wykonywać. Nie wiadomo więc czy chodzi o zdjęcia pojazdu z widoczną tablicą rejestracyjną, potwierdzające obecność pojazdu w stacji kontroli, czy zestaw fotografii dokumentujących stan techniczny auta.

Podobnie jest już w Czechach. Tam diagności mają obowiązek zrobić zdjęcie tablicy rejestracyjnej, a potem muszą obfotografować cały pojazd według ściśle określonych wytycznych.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę