Szykuje się rekonstrukcja rządu! Kto straci stanowisko?

Od jakiegoś czasu toczy się dyskusja dotycząca rekonstrukcji rządu. Wskazuje się coraz to nowe nazwiska polityków, którzy stracą swoje stanowisko. Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, nie ucisza pogłosek. – Rozmowy są bardzo zaawansowane – przyznał.

   

Rekonstrukcja ma objąć m.in. minister edukacji, Annę Zalewską. Taką informację podała WP, powołując się na źródła w rządzącej partii. Funkcję szefowej resortu edukacji zminimalizowano podczas rozmów z nauczycielami, którzy zapowiedzieli protest. „Rzeczpospolita” poinformowała, że w kwietniu na własną prośbę z rządu ma odejść Teresa Czerwińska. Do nieskładania dymisji nie przekonał jej premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

Kiedy dojdzie do zmian w polskim rządzie? Odnośnie terminu nie padają żadne konkretne daty. Również Michał Dworczyk nie wskazuje, kiedy do tego dojdzie. – Decyzja należy do premiera, który w porozumieniu ze ścisłym kierownictwem PiS zdecyduje, kiedy nastąpi oraz jak szeroka będzie rekonstrukcja. Rozmowy są bardzo zaawansowane – powiedział szef KPRM na antenie Polskiego Radia.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News