Od jakiegoś czasu toczy się dyskusja dotycząca rekonstrukcji rządu. Wskazuje się coraz to nowe nazwiska polityków, którzy stracą swoje stanowisko. Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, nie ucisza pogłosek. – Rozmowy są bardzo zaawansowane – przyznał.

Rekonstrukcja ma objąć m.in. minister edukacji, Annę Zalewską. Taką informację podała WP, powołując się na źródła w rządzącej partii. Funkcję szefowej resortu edukacji zminimalizowano podczas rozmów z nauczycielami, którzy zapowiedzieli protest. „Rzeczpospolita” poinformowała, że w kwietniu na własną prośbę z rządu ma odejść Teresa Czerwińska. Do nieskładania dymisji nie przekonał jej premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS, Jarosław Kaczyński.

Kiedy dojdzie do zmian w polskim rządzie? Odnośnie terminu nie padają żadne konkretne daty. Również Michał Dworczyk nie wskazuje, kiedy do tego dojdzie. – Decyzja należy do premiera, który w porozumieniu ze ścisłym kierownictwem PiS zdecyduje, kiedy nastąpi oraz jak szeroka będzie rekonstrukcja. Rozmowy są bardzo zaawansowane – powiedział szef KPRM na antenie Polskiego Radia.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna