Czy PiS nadal będzie miało większość w Sejmie? Najnowszy sondaż pokazuje, że Polska 2050 znowu wspina się w górę i zagraża Zjednoczonej Prawicy.

Według sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość, zyskując 33,7% (wzrost o 0,2 pkt proc. przez 2 tygodnie). Jednak Jarosław Kaczyński ma nowego rywala, który osiąga coraz większe poparcie.

Na drugim miejscu w sondażu znalazł się Szymon Hołownia. Jego Polska 2050 zdobyłaby 22,7% głosów. Jest to wzrost poparcia o 0,8% pkt proc. Jeśli tendencja wzrostowa się utrzyma, to już w 2050 roku Hołownia ma szansę przejąć władzę w Polsce.

Platforma Obywatelska natomiast nie ma powodu do zadowolenia. Na Koalicję Obywatelską chce obecnie zagłosować 13 proc. badanych. Sekretarz PO Marcin Kierwiński stwierdził, że „to tylko i wyłącznie krótkoterminowy obraz rzeczywistości”.

Konfederacja zdobyła 8,2 proc. głosów, co oznacza spadek o 0,4 pkt proc. Na Lewicę chce zagłosować 8% badanych.

Sondaż United Surveys został przeprowadzony 25 maja na reprezentatywnej próbie 1000 osób metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI). Gdyby wybory do parlamentu odbywały się w najbliższą niedzielę, to wzięłaby w nich udział mniej niż połowa Polaków. Tylko 48,1 proc. deklaruje w naszym sondażu chęć zagłosowania. 49,5 proc. nie poszłoby na wybory – informuje RMF FM.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę