REKLAMA

szyszka i roślina doniczkowa
fot. Pixabay

Uprawa roślin doniczkowych w gruncie rzeczy wydaje się prosta. Wystarczy zapewnić dobre stanowisko, regularnie podlewać i doglądać sadzonki. Właściwa pielęgnacja ma zatem ogromne znaczenie. Poznaj rewelacyjny patent z szyszką. Dzięki niemu uprawa kwiatów będzie jeszcze łatwiejsza.

REKLAMA

Ogrodnicy amatorzy często mają kłopot z nawadnianiem roślin. Każda z nich ma inne zapotrzebowanie na wodę – wszystko zależy od konkretnej odmiany. W konsekwencji mają one za mokro lub za sucho. Oba przypadki nie służą roślinom. Od dziś ta zagwozdka odejdzie w niepamięć.

O co chodzi w metodzie z szyszką?

Każdy na pewno miał do czynienia z sytuacją, że jego kwiat doniczkowy po jakimś czasie osłabł. Liście robiły się żółte, a podłoże było wilgotne, zgniłe albo skruszone i bardzo suche. To okropny obraz, jednak można temu zapobiec. I nie ma potrzeby inwestowania w fachowe środki czy gadżety, które będą samoczynnie dokonywać pomiaru wilgotności w doniczce.

REKLAMA

Jak się okazuje, rzeczywisty miernik jest darmowy i znajdziesz go pod każdym iglakiem. Chodzi o szyszki. Na ogół po nie sięgamy, gdy mamy zamiar stworzyć oryginalne jesienne lub świąteczne dekoracje. Gdy wzbogacimy je o kolorowe wstążki albo bombki, to uzyskamy piękny stroik. Tymczasem niepozorne szyszki sosnowe można wykorzystać na wiele więcej sposobów.

Wypróbuj patent z szyszką drzew iglastych, a twoje rośliny ci to wynagrodzą

Szyszka ma wyjątkową moc. Za sprawą swojej struktury potrafi wskazać, ile wilgoci znajduje w danym obszarze. Gdy jest jej nadmiar, szyszka jest cały czas zamknięta. Z kolei, kiedy kwiat jest przesuszony, to jej czubek się rozchyla, więc zaraz można się domyślić, że trzeba go podlać. Sięgnij po 1 szyszkę i wsadź ją do donicy – lekko wbij ją w glebę. Będzie wnikliwym wskaźnikiem i zawsze przypomni ci o nawodnieniu sadzonki. Zerknij tylko na plewy szyszki, a będziesz mieć 100% pewność.

REKLAMA

Czytaj też: Wrzuciłam do doniczki 1 produkt. Storczyk od razu zaczął kwitnąć


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA