REKLAMA

smarowanie twarzy kremem
fot. screen Youtube / Medical Centric

Profesjonalne zabiegi, których celem jest pozbycie się zmarszczek powinny być wykonywane przez osoby kompetentne. Zazwyczaj są bardzo kosztowne i nie każdego na nie stać, więc warto poszukać innych rozwiązań, które będą korzystniejsze dla portfela i mniej inwazyjne. Najlepiej wybrać się do apteki i kupić 1 cudowną maść, która sprawi, że zmarszczki staną się niemal niewidoczne.

REKLAMA

Maść z witaminą A ma cudowną moc

Kosmetyk ten możemy kupić w każdej aptece i to za niewielkie pieniądze. Przeważnie kosztuje tylko kilka złotych. Z reguły maść stosujemy, gdy mamy chore usta (są popękane i spierzchnięte) i podrażnioną skórę dookoła nosa, zwłaszcza w czasie infekcji.

Niektórzy z dobrym rezultatem używają jej również jako preparatu pielęgnacyjnego po depilacji. Specyfik pomoże też w przypadku oparzeń czy odmrożeń, bo ma właściwości naprawcze, jeśli chodzi o naskórek, a poza tym zmniejsza rogowacenia i stany zapalne. Nie wszyscy wiedzą, że może również wygładzać zmiany starcze.

REKLAMA

Maść z witaminą A działa na zmarszczki jak żelazko

Zastosowanie tego środka do walki z objawami starzenia to jeden z najtańszych sposobów, jakie mamy do dyspozycji na rynku. W jaki sposób działa omawiana maść? Otóż w czasie profesjonalnych operacji czy w luksusowych preparatach kosmetycznych zwykle stosowany jest retinol. Jego delikatny wariat to witamina A (palmitynian retinylu). Systematycznie aplikowany pomoże odbudować i odmłodzić naskórek. Będzie rozjaśniony i bardziej jędrny w obszarach, na które zostanie zaaplikowany.

Po jaką maść z witaminą A sięgnąć?

Jeśli chcesz w pełni wykorzystać dobroczynną moc maści, która perfekcyjnie zminimalizuje zmarszczki, powinieneś zwrócić uwagę na skład kosmetyku. W tej sytuacji substancją aktywną jest czysta witamina A, dlatego im więcej jest jej w maści, tym skuteczniej wpłynie ona na cerę. Warto o tym pamiętać, bo poziom witaminy A między wyrobami często się od siebie różni.

REKLAMA

Czytaj też: Posmaruj brwi tym środkiem z apteki. Efekt lepszy niż u kosmetyczki

REKLAMA