„Konwój wstydu” dosyć mocno zbulwersował dyrektora Radia Maryja. Jeden z billboardów narzuca, iż „wziął 94 mln zł dotacji” od partii PiS. „To jest zwykłe kłamstwo (…) Fundacja Lux Veritatis nie otrzymała żadnych prezentów od rządu” – powiedział o. Rydzyk.

Politycy Platformy Obywatelskiej zamieścili portret o. Tadeusza Rydzyka na jednym z ruchomych billboardów. Widniał na nim napis: „Tadeusz Rydzyk wziął 94 mln zł dotacji. Wstyd, oddajcie kasę”. Oprócz o. Rydzyka znalazły się również podobizny ministrów, którzy odebrali 2,1 mln złotych nagród od premier Beaty Szydło.

Ojciec Rydzyk wyraźnie odniósł się do „konwóju wstydu”.”Atakowali i atakują nas cały czas przeróżnymi kłamstwami, a najbardziej tym, jaki to rzekomo jestem bogaty” – powiedział podczas rozmowy z „Naszym Dziennikiem”.

„To jest zwykłe kłamstwo. Wrogów Kościoła i wrogów Polski denerwuje to, że mamy głos, na który oni nie mają wpływu” – wyartykułował.

 Szef Radia Maryja dodał także, że „oni chcą ludziom wmówić, że my, bracia, opływamy w luksusy kosztem naszych darczyńców”.  I zaraz przedstawił pewną historię.

„Ostrzegał mnie przed tym szwajcarski ksiądz, który powiedział: 'Tadeusz, oni ciebie zabiją!’. Zaskoczony tym zapytałem: 'A w jaki sposób?’. „Odbiorą ci przez media dobre imię. Oni ci tego nie darują. Ja ich znam” – wyjaśnił. Ojciec Tadeusz Rydzyk dokładnie wyliczył, ilu ataków doznał.

„Notujemy rocznie około trzech tysięcy takich wypowiedzi w różnych gazetach: lokalnych, ogólnopolskich, zagranicznych. To się też przewija nawet w pismach katolickich w Niemczech czy w Kanadzie lub Stanach Zjednoczonych, ale impuls idzie z Polski. Oszczercy postępują wedle zasady: kłamcie, kłamcie, a zawsze coś zostanie. Dlatego my się nie możemy poddawać” – stwierdził.

Redemptorysta zaznaczył, iż  „nie można zapominać, że duży wpływ na lewicę ma także masoneria”.

„To jest uderzenie we mnie, próba zniszczenia mojej osoby. Ale ja wiem, komu służę: mam Pana Boga, Pana Jezusa, Matkę Bożą, Kościół, Polskę. Jest mi jednak bardzo przykro. Szkoda, że Polacy niszczą Polaków. Z tego się cieszą tylko nasi wrogowie” – stwierdził.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna