„Tadeusz, oni ciebie zabiją!” Ojciec Rydzyk: To w dużym stopniu wina masonerii!

„Konwój wstydu” dosyć mocno zbulwersował dyrektora Radia Maryja. Jeden z billboardów narzuca, iż „wziął 94 mln zł dotacji” od partii PiS. „To jest zwykłe kłamstwo (…) Fundacja Lux Veritatis nie otrzymała żadnych prezentów od rządu” – powiedział o. Rydzyk.

Politycy Platformy Obywatelskiej zamieścili portret o. Tadeusza Rydzyka na jednym z ruchomych billboardów. Widniał na nim napis: „Tadeusz Rydzyk wziął 94 mln zł dotacji. Wstyd, oddajcie kasę”. Oprócz o. Rydzyka znalazły się również podobizny ministrów, którzy odebrali 2,1 mln złotych nagród od premier Beaty Szydło.

Czytaj także:  Minister zdrowia: Za kilka dni może być 20 tys. zakażeń dziennie

Ojciec Rydzyk wyraźnie odniósł się do „konwóju wstydu”.”Atakowali i atakują nas cały czas przeróżnymi kłamstwami, a najbardziej tym, jaki to rzekomo jestem bogaty” – powiedział podczas rozmowy z „Naszym Dziennikiem”.

„To jest zwykłe kłamstwo. Wrogów Kościoła i wrogów Polski denerwuje to, że mamy głos, na który oni nie mają wpływu” – wyartykułował.

 Szef Radia Maryja dodał także, że „oni chcą ludziom wmówić, że my, bracia, opływamy w luksusy kosztem naszych darczyńców”.  I zaraz przedstawił pewną historię.

„Ostrzegał mnie przed tym szwajcarski ksiądz, który powiedział: ‚Tadeusz, oni ciebie zabiją!’. Zaskoczony tym zapytałem: ‚A w jaki sposób?’. „Odbiorą ci przez media dobre imię. Oni ci tego nie darują. Ja ich znam” – wyjaśnił. Ojciec Tadeusz Rydzyk dokładnie wyliczył, ilu ataków doznał.

Czytaj także:  Karczewski: PiS pracuje dla dobra Polaków

„Notujemy rocznie około trzech tysięcy takich wypowiedzi w różnych gazetach: lokalnych, ogólnopolskich, zagranicznych. To się też przewija nawet w pismach katolickich w Niemczech czy w Kanadzie lub Stanach Zjednoczonych, ale impuls idzie z Polski. Oszczercy postępują wedle zasady: kłamcie, kłamcie, a zawsze coś zostanie. Dlatego my się nie możemy poddawać” – stwierdził.

Redemptorysta zaznaczył, iż  „nie można zapominać, że duży wpływ na lewicę ma także masoneria”.

„To jest uderzenie we mnie, próba zniszczenia mojej osoby. Ale ja wiem, komu służę: mam Pana Boga, Pana Jezusa, Matkę Bożą, Kościół, Polskę. Jest mi jednak bardzo przykro. Szkoda, że Polacy niszczą Polaków. Z tego się cieszą tylko nasi wrogowie” – stwierdził.