Holenderscy funkcjonariusze policji w ramach prowadzonego śledztwa przeszukali budynek w Eindhoven. W trakcie czynności odkryli pokój, w którym znajdowały się torby wypełnione gotówką. Po przeliczeniu okazało się, że było w nich ukryte aż 12 milionów euro.

Pieniądze były schowane w szeregowym domu w mieście Eindhoven w południowej Holandii. Jak podaje portal o2.pl, 12 milionów euro (ok. 54 468 000 złotych) ważyło łącznie 255 kilogramów. Było to największe znalezisko w historii holenderskiej policji. Z uwagi na dobro śledztwa, funkcjonariusze nie zdradzili, skąd znali adres domu, który przeszukali. Odnaleziono w nim zresztą nie tylko 12 milionów euro, ale również dwa pistolety, telefon wyposażony w technologię umożliwiającą szyfrowanie oraz sprzęt do liczenia gotówki. Najprawdopodobniej pieniądze zostały zdobyte w wyniku przestępczości zorganizowanej. Działania operacyjne policji doprowadziły do aresztowania jednej osoby. To 35-letni mężczyzna, któremu został postawiony zarzut prania brudnych pieniędzy. Spędzi on w areszcie co najmniej 14 dni.

Odkryte pieniądze były pierwszym, tak spektakularnym znaleziskiem w 2020 roku. Rok wcześniej holenderscy funkcjonariusze odzyskali kwotę ponad 12 milionów euro, z tym że pieniądze te były ukryte pod pięcioma różnymi adresami. Aresztowano wówczas siedem osób podejrzanych o przestępstwa narkotykowe.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę