Małgorzata Rozenek-Majdan wystartuje w wyborach parlamentarnych?
fot. Zorro2212
Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0

Zbliżające się wybory to nie tylko okazja na przetasowanie wśród dotychczasowych polityków, ale także okazja do zaistnienia dla nowych twarzy. Czasem nie do końca nowych, bo bardzo często polityka przyciąga już znanych ludzi – muzyków, raperów, aktorów i celebrytów. Te wybory nie będą wyjątkiem. Według informacji, pozyskanych przez „Super Express” – w wyborach parlamentarnych ma zamiar kandydować Małgorzata Rozenek-Majdan!

To byłoby wielkie zaskoczenie! Czy Małgorzata Rozenek-Majdan pomoże Donaldowi Tuskowi w walce z Jarosławem Kaczyńskim? „Perfekcyjna pani domu” musiałaby wówczas przebranżowić się na „perfekcyjną panią poseł” – o ile znalazłoby się dla niej miejsce na listach. Nieoficjalne doniesienia „SE” wydają się potwierdzać politycy PO. „Spodziewam się i przypuszczam, że wystartuje w wyborach do Sejmu” – powiedział Paweł Poncyliusz w rozmowie z portalem.

„SE” pytało również innych. „Potwierdzam, słyszałem o tym z poważnych źródeł” – mówił portalowi poseł, który wolał zachować anonimowość.

Małgorzata Rozenek-Majdan rusza na podbój polityki? „Okazała się być pełnokrwistą działaczką, społecznicą”

Dla Małgorzaty Rozenek-Majdan nie byłaby to w polityce pierwszyzna. Celebrytka była bardzo zaangażowana w propagowanie metody in vitro. W ostatnim czasie bardzo blisko współpracowała z Platformą Obywatelską w celu zbierania podpisów pod projektem obywatelskim w tej sprawie.

„Okazała się być pełnokrwistą działaczką, społecznicą. A do tego jest sympatyczną, lubianą i cenioną osobą” – powiedziała w rozmowie z „SE” Iwona Śledzińska Katarasińska z PO.

Według politologa Bartłomieja Biskupa „transfer” celebrytki do szeregów PO może być dla partii Donalda Tuska bardzo korzystny – wręcz nie widzi ona wad! „Znane nazwisko pomaga w zrobieniu dobrego wyniku. W różnych partiach politycznych mamy już aktorów, czy dziennikarzy. Taka osoba może pociągnąć listę, sprawdzić się w słabszym okręgu” – stwierdził.

„SE” zwraca również uwagę na bogate tradycje polityczne rodziny Rozenek-Majdan. Stanisław Kostrzewski – jej ojciec – był niegdyś wieloletnim skarbnikiem… Prawa i Sprawiedliwości! Natomiast mąż Rozenek, Radosław Majdam, spełniał się w polityce lokalnej, uczestnicząc w sejmiku zachodniopomorskim. Był tam radnym Platformy Obywatelskiej.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę