Tajny, liczący sobie 100 stron dokument przygotowany przez rząd Stanów Zjednoczonych, zawiera informację na temat tego, ile jeszcze trwać będzie pandemia koronawirusa. Istnieje prawdopodobieństwo, że będzie to kolejnych 18 miesięcy.

Zgodnie z tym dokumentem, będziemy mieć do czynienia z kolejnymi falami choroby COVID-19. Zwiększenie się liczby zachorowań na koronawirusa w Stanach Zjednoczonych będzie oznaczała zwiększoną liczbę osób hospitalizowanych, co – jak podaje portal o2.pl – może nadwyrężyć system opieki zdrowotnej.

Dziennik „The New York Times” opublikował raport opisujący plan działania rządu USA w okresie pandemii koronawirusa. Na dokumentach widniały napisy „wyłącznie do oficjalnego użytku” oraz „nie do publicznej dystrybucji lub wydania”, jednak zostały rozpowszechnione. Plan opisany w dokumentach zawierał m.in. takie działania, jak zamknięcie szkół i wszystkich uczelni. Liczący sobie 100 stron plan zawiera również dane o przybliżonym czasie trwania pandemii. Mówi się nawet o osiemnastu miesiącach.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę