Z najnowszego sondażu CBOS wynika, że popularność rządu Beaty Szydło jest największa od jego utworzenia w listopadzie 2015 roku. W październiku pozytywnie rząd oceniło 44 proc. badanych, a zadowolenie ze sprawowania urzędu przez premier Beatę Szydło deklarowało aż 53 proc. respondentów. Jeszcze więcej, czyli 55 proc. ankietowanych, pozytywnie oceniło politykę gospodarczą.

Ogółem poparcie dla rządu wzrosło o jeden procent w stosunku do września. Liczba jego przeciwników to obecnie 27 proc., czyli mniej o trzy punkty procentowe niż w poprzednim miesiącu. Obojętnie na pracę gabinetu utworzonego przez Prawo i Sprawiedliwość patrzy 26 proc. Polaków, a więc o 2 proc. więcej niż we wrześniu 2017 roku.

Gabinet premier Beaty Szydło cieszy się największym uznaniem wśród osób z wykształceniem podstawowym lub gimnazjalnym, mieszkających na wsi, w wieku ponad 60 lat, bardzo religijnych, o poglądach prawicowych. Negatywne opinie o rządzie wyrażają przede wszystkim mieszkające w dużych miastach osoby z wyższym wykształceniem.

Polacy pozytywnie odbierają również zmiany gospodarcze wprowadzane przez obecną ekipę. Dobre perspektywy widzi aż 55 proc. ankietowanych, czyli o 2 punkty procentowe więcej niż we wrześniu, sceptycznie do polityki gospodarczej rządu odnosi się 34 proc., a 11 proc. respondentów nie ma zdania na ten temat.

Zadowolenie z gospodarki pod rządami PiS deklarują osoby w starszym wieku, często chodzące do kościoła, z wykształceniem podstawowym lub gimnazjalnym, mieszkańcy wsi i małych miast.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę