Seniorzy z innych miast mogą pozazdrościć świnoujścianom nie tylko korzystnego klimatu czy pięknych plaż, ale i hojności lokalnych władz. Okazuje się, że każdy mieszkaniec Świnoujścia, który ukończy 65 rok życia, otrzyma raz w roku ekstra trzy stówki na leczenie!

Budżet miasta ma się całkiem dobrze, a to z racji wpływów z podatków od gazoportu oraz popularności miasta wśród turystów, którzy chętnie pozostawiają tam pieniądze. Miasto dysponuje rekordowym budżetem w wysokości około 480 milionów złotych, dlatego postanowiło nie skąpić potrzebującym, do jakich z pewnością zaliczają się polscy emeryci.

Rzecznik Świnoujścia Robert Karelu oświadczył: – Postanowiliśmy, że oprócz wydatków na inwestycje w infrastrukturę poprawimy również los naszych seniorów. Każdy mieszkaniec naszego miasta, który skończy 65 rok życia dostanie raz w roku 300 złotych z przeznaczeniem na leczenie i poprawę kondycji fizycznej. Władze miasta na ten cel postanowiły na razie przeznaczyć 2,5 miliona złotych. Bonem 300+ będzie można zapłacić za wizytę u dowolnego lekarza, bądź za  masaż u fizjoterapeuty.

Rzecznik, obiecując, że bony trafią w ręce seniorów w przyszłym roku, przewiduje optymistycznie, że Świnoujście wkrótce może stać się miastem ludzi długowiecznych. A seniorzy ze Świnoujścia nie posiadają się z radości. Podkreślając, że teraz będzie łatwiej zadbać im o zdrowie, zauważają jednocześnie, że w końcu ktoś dla odmiany pochylił się nad losem osób starszych.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę