Europoseł PiS Dominik Tarczyński skrytykował w czwartek w TVP Info polityków Platformy Obywatelskiej. Jego zdaniem ich działania zagrażają suwerenności gospodarczej Polski.

– Jeżeli chodzi o nasze kopalnie, o bezpieczeństwo energetyczne Polski zawsze byli przeciwko, działali na zasadzie osłabienia Polski – stwierdził Tarczyński.

Polityk powiedział również, że Lechowi i Jarosławowi Kaczyńskim należy się hołd za prowadzenie polityki zgodnej z interesem narodowym Polaków.

– Uważam, że należy się ogromny szacunek, wielkie podziękowanie i pokłon za wszystko, co zrobił w swoim życiu Lech Kaczyński – mówił europoseł partii rządzącej – Jeżeli chodzi o Trójmorze, to była idea, która wróciła dzięki prezydentowi Kaczyńskiemu. I oddaję mu hołd za wszystko, co zrobił dla Polski poprzez swoje życie i poprzez swoją prezydenturę – podkreślił.

Tarczyński oświadczył, że „teraz tak samo pracuje i służy prezes Jarosław Kaczyński”.

– To ludzie, którzy wdrożyli idee, których nie ma po stronie liberałów. Należy im się hołd i podziękowanie, ponieważ to, co zrobili, zostanie na dziesięciolecia i będzie bezpieczeństwem dla przyszłych pokoleń. Różnica między nami a liberałami jest taka, że oni tej idei nie mają – zauważył.

Udostępnij:

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę