Do ostrej wymiany zdań w kwestii demonstracji przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej doszło w niedzielnym programie „Woronicza 17” w TVP Info pomiędzy Katarzyną Lubnauer z KO i Dominikiem Tarczyńskim z PiS.

Posłanka stwierdziła, że winę za manifestacje ponosi Jarosław Kaczyński. Jej zdaniem prezes PiS „decyzją TK wrzucił granat do domu”. –  Nie dziwmy się zatem, że wszyscy z niego wybiegli na ulice. Zerwał bardzo delikatny kompromis, który popiera 80 procent Polaków – oświadczyła Lubnauer, podkreślając przy okazji, że rząd Mateusza Morawieckiego nie ma żadnej strategii na walkę z jesienną falą koronawirusa.

W odpowiedzi Tarczyński zarzucił Lubnauer hipokryzję oraz to, że Koalicja Obywatelska zajmuje się wyłącznie destrukcją państwa.

– Jeden leci sobie z kochankiem na Grecję, wiceprezydent Warszawy, blokujecie Sejm – mówił Tarczyński, nawiązując do zdymisjonowania wiceprezesa Warszawy Pawła Rabieja. – Petru sobie wyleciał z Sejmu na Maderę z kochanką, wyprowadzacie ludzi na ulice. Robicie bałagan i wylatujecie sobie z kochasiami na Maderę albo do Grecji. I pani ma prawo nas pouczać co się powinno robić z pandemią? – kontynuował .

–  Cała Polska widziała, jak pani kłamała, jakie były powody wylotu Petru, cała Polska widziała, jak pani kłamała, że wyleciał służbowo. Kłamała pani wtedy, kłamie pani teraz. Kiedy pojawiają się kryzysy w państwie, środowisko pani Lubnauer wylatuje na wakacje – podsumował polityk PiS.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!